niedziela, 31 maja 2009

Różny róż...


Ależ tu było cicho, a wszystko za sprawą... nieszczęsnego aparatu. Niestety to jeszcze nie koniec kłopotow. Czekam niecierpliwie na jego naprawę. Czekam tym bardziej, że powstało kilka nowych kartek, którymi chętnie się pochwalę.
Sama sobie się dziwię, bo zainspirował mnie kolor różowy( czy to ja kiedyś nie lubiłam różu? ). Powstaje zatem, cała różno-różowa seria, bo róż jest zmienny, czasem subtelny, słodki, romantyczny, radosny, a bywa też niezwykle wyrazisty, ostry. Tym razem starociowo i nostalgicznie. Kolory lekko przekłamane, a próba pokazania perłowo-złotych refleksów papieru zakończyła się... ech lepiej zamilknąć.
Postaram się wrócić szybko, ale niestety złośliwość przedmiotów martwych mnie powstrzymuje!
Mam nadzieję, że czasami wpadniecie. Różny różżżż... nadal czeka.Posted by Picasa

wtorek, 19 maja 2009

Kartek z lamusa ciąg dalszy...

Seria kartek z lamusa, z dodatkiem odrobiny koloru.


Posted by Picasa

Kartki z lamusa..

Po sporej porcji oszczędnych i eleganckich (mam taką nadzieję) kartek, przyszedł czas na odmianę. Kartki wyciągnięte z lamusa, dla których inspiracją stały się stare, pożółkłe papiery, wyciągnięte z dziadkowej piwnicy.
Papier cięty, gięty, gnieciony, moczony i paciany, trochę sznurka, guziczki, koronka, dwie filiżanki kawy,jedna do picia druga do... paciania.

Lubię takie zmiany i choć mam ulubiony styl kartkowania, cenię sobie poszukiwanie... Mam nadzieję, że to gwałtowne przejście zaakceptujecie.
Posted by Picasa

niedziela, 17 maja 2009

Dalszy ciąg kolekcji...
Posted by Picasa

Kolekcja malowanych jajek...
Bardzo lubię tworzyć kolekcje kartek podobnych stylistycznie. To właśnie jedna z nich . Jajka malowane akwarelą, polakierowane są kilkakrotnie. Daje to ciekawy kontrast między matowym kartonem, a połyskliwą pisanką.
Posted by Picasa

czwartek, 14 maja 2009

Kartki płaskorzeżby...


Tym marnym zdjęciom już nic nie pomoże, próbowałam. Zostały zrobione ( w minutę ) w celach dokumentacyjnych, tuż przed oddaniem kartek, ale ponieważ technika należy do moich ulubionych, pokazuję. Maleńkie papierowe elementy, przycinane, odpowiednio formowane i wielowarstwowo naklejane, dają efekt płaskorzeźby. Robota pasjonująca i jednocześnie mozolna, elementy są niekiedy mikroskopijnych rozmiarów. Kartki są duże - to mój ulubiony format (C5), ale okienka płaskorzeźbione niewielkie. Największe ma około 8 x 6cm, a najmniejsze 4 x 7cm.
Może kogoś zainteresuja ta technika, może zainspiruje do poszukiwań w tym kierunku. czy warto...?
Posted by Picasa

środa, 13 maja 2009

Osiemdziesiąt lat...piękny wiek


Kartka jest przeznaczona dla sympatycznego, starszego pana, miłośnika ptaków. To wyjątkowo duży format (21.5cm x 15.5cm ) i mój ulubiony. Szkoda mi tylko , że wnętrze kartki jest słabo widoczne, bo wkładka też ma odrobinę dekoracji.
Posted by Picasa

niedziela, 10 maja 2009

Wielkanocne pisanki...?


Dla odmiany całkiem inne Święta i całkiem nie papierowe twory. Czy to pisanki, malowanki, kropczanki...? Sama nie wiem jak je nazywać . Były również ich wersje kolorowe, niestety o fotkach zupełnie zapomniałam .W ten sposób wiele prac zniknie z mojej pamięci , nie utrwalonych z powodu pośpiechu. Szkoda.
Posted by Picasa

Ale to już było...
Nadal publikuję prace z fotograficznych magazynów. Staram się pokazać różnorodność moich kartkowych poszukiwań i chociaż pora roku nie ta... no trudno! Wolnymi krokami zbliżam się do nowości , choć świątecznych kartek jeszcze sporo.
Posted by Picasa

wtorek, 5 maja 2009

Czy to już czas...?

Lubię różnorodne faktury materiałów. Górna część tarczy zegara to gruby, lśniący karton, malowany akwarelą i kilkakrotnie lakierowany. Dolna część to gładki satynowy papier. Całość naklejona na matową bazę. Są jeszcze inne materiały: gładkie, metalowe guziki, marszczona krepina, bawełniany sznurek. Efekt oceńcie sami.
Posted by Picasa

poniedziałek, 4 maja 2009

Pozdrawiam serdecznie

Wszyscy mają bloga... mam i ja! Jeszcze nie czuję się pewnie, poruszając się po blogu. Nawet najprostsze rzeczy sprawiają kłopot np: jak umieścić kilka zdjęć w jednym poście ? Wiem, wiem to dziecinnie proste. Już odkryłam !!! Czuję się jak na poligonie, ale walczę dzielnie. Mam nadzieję, że wkrótce zdołam wzbogacić i uporządkować bloga. Na razie pozdrawiam. Idę odkrywać nowe "tajemnice" ( a kiedy ja znajdę czas dla ukochanego papieru?)


Nie lubię różu, ale w zestawieniu z taką zielenią, zagrał ciekawie. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.
Posted by Picasa

niedziela, 3 maja 2009

Kartka dla Ciebie

Elementy przezroczyste (z kalki) dodają pracom lekkości. Ich staranne przyklejenie, bez śladów kleju to jednak trudna sprawa.
Posted by Picasa

Salonik obok..


Bardzo lubię ten lekko szary karton. Ma on w strukturze, delikatne, ciemniejsze kłaczki. Daje to ciekawy efekt.
Posted by Picasa

W dawnym saloniku...


Starociowa kartka lekko złocona, czego znowu nie widać. Oj, fotograf ze mnie kiepski!
Posted by Picasa

kartka w zieleniach

Czarne zawijasy to nie stemple . Nie miałam takich w swoich zbiorach więc je sobie narysowałam.
Posted by Picasa

Kartka w czerwieni

Do czerwonego kartonu , dodałam cieniowania w brązach z odrobiną starego złota. Niestety, delikatnych złoceń nie widać. Szkoda, bo dają ciekawy efekt.

Posted by Picasa

Odrobina geometrii

Posted by Picasa

Trochę więcej koloru


Maszyna do szycia to super urządzenie. Lubię w kartkach różnorakie przeszycia. Czasami dodaję ich odrobinę, czasami szyję z papieru jak z tkaniny.
Posted by Picasa

To już ostatnia do kompletu

Niestety, zdjęcie nie oddaje zróżnicowanej faktury papieru.
Posted by Picasa